Festivalový průvodce
Ostravský Majáles 2024

Všechny podstatné informace k sobotnímu Majálesu.
Nezbytné pečlivé přečtení!

Náš hlavní komunikační kanál je Instagram!

Přidej si nás na instagramu @ostravskymajales a sleduj nejnovější zprávy vč. soutěží a reportů ze zákulisí. Tady jsme nonstop a nejrychleji odpovíme vaše dotazy!

Označuj náš profil při sdílení svých instastories.

Náš hashtag pro sociální sítě je #majales2024.

MOBILNÍ APLIKACE

V Appstoru a Playstoru najdeš appku Majáles s praktickým průvodcem a online sledováním programu na pódiích. Do vyhledávání dej "Ostravský Majáles"

VSTUPENKY

Nemůžete dohledat svůj e-ticket?

Navštivte prosím tuto adresu: https://vstupenky.majales.cz/znovu-odeslani-vstupenky.

Musím tisknout vstupenku, nebo stačí ukázat QR kód v mobilu?

Stačí ukázat QR kód v mobilu.

Mohu dokoupit dětskou vstupenku na místě?

Ano, u stánku akreditace. Dětská vstupenka (399 Kč) je potřeba od 6 do 12 let (včetně), od dnes dosažených 13 let je potřeba Sweet17 (699 Kč).

Budou vstupenky na místě?

Ano, vlevo od stánku akreditace. Abyste se vyhnuli frontám a vyšší ceně vstupenky na místě, kupte ji nyní v pohodlí přes internet.

DOPRAVA DO AREÁLU - POUZE PĚŠKY nebo MHD!!!

Máme 1 centrální vstup do areálu
Do Dolní oblasti Vítkovice se dostanete nejlépe pěšky s majálesovým průvodem, nebo MHD, u areálu nejsou k dispozici parkovací plochy pro veřejnost!

MHD to máte k nám nejblíže ze zastávky Dolní Vítkovice a Dolní Vítkovice Hlubina.

Ve spolupráci s DPO jsme domluvili v průběhu dne nasazení velkokapacitních vozů a večer posílení spojů směr Dubina, Výškovice, centrum, Poruba.

Nezávazné tipy pro parkování:
Karolina, Futurum, Černá louka, Kaufland, za divadlem A.Dvořáka, ul. Ruská, nám. Jiřího z Poděbrad, před nádražím ČD, okolí Vítkovické nemocnice, okolí Městské nemocnice, Pod Frýdlantskými mosty. Případné parkovací poplatky vybírají třetí strany. Neparkujte na místech vyhrazených pro rezidenty!!

POČASÍ

Přes den nádherné, snad nejlepší možné počasí: 23 st. Celsia a jasno / polojasno. Navečer se trochu ochladí, počítejte s tím.

NEZBYTNÉ VYBAVENÍ: Kšiltovka, doporučujeme sluneční brýle, doma se namazat slunečním krémem (do areálu již s krémem není možný vstup).

PLACENÍ V AREÁLU - JSME CASHLESS

Festival běží v cashless režimu, tedy platit na stáních je možno platební kartou, mobilem / hodinkami.

Pokud nemáte platební kartu, pro nouzové případy je možné hotově zakoupit předplacené karty, se kterými jde na festivalu platit. Za vydání karty je nutno zaplatit servisní poplatek 100 Kč.

MAJÁLESOVÝ PRŮVOD

Podpořte svou účastí majálesový průvod s perfektními kapelami. Sraz je v 10:30 na Masarykově náměstí a zahrají nám živě MIRAI, EWA FARNA, CHINASKI a MIKOLAS! Účastní se také všichni kandidáti na krále a královnu a jejich družiny! Účast je samozřejmě zdarma.

S ČÍM NEMOHU DO AREÁLU

 • pořadatel vyhrazuje právo pořadatelské a bezpečnostní služby kontrolovat vaše tašky / zavazadla a rozhodnout o tom, zda budete vpuštěni do areálu
 • psi a jakákoliv jiná zvířata
 • deštníky a další nebezpečné předměty
 • flakony s parfémy nad 100 ml
 • jakékoliv drogy
 • vodní dýmky
 • jakékoliv zbraně
 • ostatní nebezpečné předměty
 • vlastní jídlo a pití (s výjimkou potvrzení od lékaře na výjimečný stravovací režim), v areálu je dostatek pestrého nealko a alko sortimentu, stejně tak pestrá nabídka jídel.
 • pokud budete mít v batohu své jídlo a pití, budete požádání o jeho zkonzumování před vstupem do areálu
 • do areálu nebudete vpuštěni opilí nebo pod vlivem omamných látek
   

S ČÍM MOHU DO AREÁLU

 • fotoaparáty - amatérské i profesionální zrcadlovky, videokamery
 • děti, pokud jsem jejich rodič a budu po celou dobu s nimi (v areálu není hlídání dětí ...) do 6 let zdarma, děti od 7-12 let platí dětskou vstupenku (možno dokoupit na místě na stánku AKREDITACE za 399 Kč), ve věku 13-17 let SWEET17 vstupenku (na místě na stánku AKREDITACE za 699 Kč). Do 12 ti let vyžadujeme nezbytný doprovod někoho plnoletého (rodič apod.).

NÁVŠTĚVNICKÉ ID PÁSKY

Každý návštěvník obdrží při vstupu do areálu ID pásku, se kterou je možné opustit areál a znovu se do něj vrátit. Návrat do areálu nebude umožněn lidem v podnapilém stavu a pod vlivem omamných látek, o znovuvpuštění do areálu rozhoduje pořadatelská a bezpečnostní služba.

HARMONOGRAM DNE

Viz níže na této stránce.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Ztráty a nálezy budou k dispozici v areálu den po skončení akce od 12:00 do 18:00. Pokud najdete nějakou ztracenou věc, odevzdejte ji na stánku "INFORMACE / ZTRÁTY A NÁLEZY", který je u hlavního vstupu. Pokud se u vás najde nějaká cizí věc po akci, napište prosím na ztraty @ majales.cz, mockrát děkujeme!

ZÁLOHOVANÉ VRATNÉ KELÍMKY

Tak jako v roce 2023, i letos používáme u pivních produktů zálohované vratné kelímky. Když koupíte první pivo, zaplatíte navíc zálohu za vydaný kelímek, když půjdete koupit druhé pivo, vyměníme vám kelímek 1 špinavý za 1 čistý a další zálohu tedy neplatíte. Máme 2 denní výkupové stánky pro vrácení "posledního kelímku" a zároveň posilový noční výkup na velkém stanu AKREDITACE při výstupu z areálu. Při konci akce se vzhledem k návalu tvoří fronta, která může zabrat 15 - 30 minut. Buďte prosím trpěliví, všechny zálohy budou vypořádány. Pozor, vratné kelímky už nelze vracet na AFTERPARTY!

AFTERPARTY - MAJÁLES NIGHT V TROJHALÍ

Od 23:00 otevře brány oficiální afterparty v Trojhalí Karolina a bude postupně "napouštět" návštěvníky, od 00:30 vystoupí MANENE, NOBODYLISTEN, BLACK ANGELIKA a JOKER. Kupte si vstupenky pohodlně v předprodeji za 199 Kč - nákup zde.

Užijte si sobotní Majáles, dodržujte pitný režim (tím myslíme nealko a kdo popije, prokládat opět dostatkem nealka). Odpoledněji se tvoří na stáncích s jídlem fronty, protože na velkém festivalu nelze za jednu hodinu uspokojit všechny "strávníky", jde tomu samozřejmě předejít tím, že si dobrou baštu dáte v areálu už o něco dříve.

Pokud něco nebude fungovat, buďte prosím trpěliví, náprava bude zajištěna v nejkratším možném termínu.
 
 
Díky moc za pozornost a přejeme co nejlepší zážitky!
 
Tým Majáles

timeplan-ostrava-web2
mapka-ostrava-web mapka-ostrava-web
event-night-ostrava event-night-ostrava

Vstupenky na Majáles NIGHT

Nákup vstupenek v předprodeji - opendoor 23:00.

Hlavní partneři